Kolonoskopia, Kolonoskopia Kraków, Badanie kolonoskopowe Kraków, Bezpłatne badanie kolonoskopowe Kraków

Kolonoskopia, bezpłatne badania

Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce (według danych zamieszczonych na stronie Programu Badań Przesiewowych).

Program przesiewowych badań jelita grubego jest elementem Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Celem programu jest zmniejszenie liczby zachorowań i zgonów z powodu raka jelita grubego.

Kolonoskopia jest badaniem umożliwiającym wykrycie guza wraz z ewentualnymi zmianami współwystępującymi. W trakcie badanie możliwe jest także pobranie wycinków do badania histopatologicznego.

Kto może skorzystać z bezpłatnego programu

DLA PACJENTÓW W WIEKU 40-65 LAT

Na czym polega badanie

Badanie przesiewowe polega na wykonaniu pełnej kolonoskopii z uwidocznieniem dna kątnicy i proksymalnego fałdu zastawki Bauchina.

Kolonoskopia przesiewowa obejmuje również:

• pobranie wycinków z nacieku nowotworowego lub zmian podejrzanych o charakter nowotworowy
  • usunięcie polipów wielkości do 10 mm

Wszystkie wycinki i usunięte w ramach badań polipy poddawane są badaniu histopatologicznemu. Pacjenci otrzymują opisy histopatologiczne wraz z zaleceniami co do dalszego leczenia lub nadzoru w przyszłości.

Powiedz stop rakowi jelita grubego! Zrób bezpłatna kolonoskopię

W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 40. roku życia. Zapraszamy na konsultacje do lekarzy.

Można rejestrować się pod nr tel. 12 646 82 92 (codziennie w godz. 8-13) albo bezpośrednio w rejestracji szpitalnej Zakładu Endoskopii na os. Złotej Jesieni 1.