Oddział Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną

BUDYNEK GŁÓWNY SZPITALA – POZIOM „1”

SEKRETARIAT ODDZIAŁU :
e-mail: ogp-sekretariat@rydygierkrakow.pl

• Dyżurka lekarska dzienna : 12 646 8 245, 483
      • Dyżurka lekarska nocna : -
      • Punkt Pielęgniarski : 12 646 8 205

O nas
Oddział oferuje pełny zakres usług ginekologiczno–położniczych, a w szczególności: możliwość natychmiastowej interwencji operacyjnej (sala cięć cesarskich i zabiegów położniczych), porody rodzinne w oddzielnej sali porodowej, znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu, Szkoła Rodzenia, konsultacje lekarzy wszystkich specjalności, możliwość pobierania całodobowo komórek macierzystych krwi, prowadzenie porodu fizjologicznego w naturalnym rytmie oraz usługi komercyjne.

Kadra kierownicza

DNI OTWARTE

Z uwagi na remont Oddziału, dni otwarte zostały wstrzymane do czasu zakończenia prac.

Ordynator Oddziału dr n. med. Marcin Opławski

Adres e-mail : moplawski@rydygierkrakow.pl

p.o. Położna Oddziałowa mgr Joanna Grzyb

Adres e-mail : jgrzyb@rydygierkrakow.pl

Szkoła Rodzenia

Z radością informujemy, iż na terenie Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o. o. działalność prowadzi Szkoła Rodzenia „RYDYGIER”, którą koordynuje Położna Oddziału Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną - Magdalena Wyżykowska-Kochanek, kom. 606 957545).

W naszej Szkole Rodzenia będą Państwo mogli nie tylko zweryfikować swoją wiedzę na temat przebiegu ciąży, porodu i połogu, ale również doskonalić umiejętności kontaktu z ciałem i nawiązać głębszą relację z waszym dzieckiem.

Przygotujemy Państwa do świadomego, aktywnego rodzenia w zgodzie z rytmem ciała. Przekażemy niezbędne umiejętności, które zapewnią zdrowy rozwój noworodka. Przygotujemy Państwa do wejścia w nową rolę bycia rodzicami i wspólnie wzmocnimy Państwa bezpieczną przestrzeń, w której można będzie poczuć radość rodzicielstwa.

TEMATY ZAJĘĆ:

• Odżywianie w ciąży,
  • Metody łagodzenia bólu porodowego,
  • Rola pozycji wertykalnych,
  • Poród w wodzie,
  • Połóg,
  • Laktacja,
  • Warsztaty z pielęgnacji noworodka,
  • Zajęcia z rehabilitantem.
Proponujemy Państwu następujące rodzaje kursów:
  • KURS ZWYKŁY - 6 godzin / cena 330,00 zł  tj. 55,00 zł / h

Kurs obejmuje 4 spotkania po 1,5 godziny. Trwa 4 tygodnie, a zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 17.00-18.30.

Najbliższe terminy :

-
  • KURS PRZYŚPIESZONY (SOBOTNIO – NIEDZIELNY) - 6 godzin / 330,00 zł tj. 55,00 zł / h

Najbliższe terminy :

Styczeń 2018

27-29.01.2018

Kurs obejmuje obejmuje 2 spotkania po 3 godziny. Trwa 2 dni (sobota / niedziela) w godzinach od 9.00 - 12.00.

Szkoła Rodzenia „RYDYGIER” mieści się na I piętrze Szpitala, w sali przy Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną. Zapewniamy miłą i kameralną atmosferę, a także profesjonalną opiekę i rzetelną wiedzę ze strony personelu prowadzącego zajęcia.

INFORMACJA I REJESTRACJA DO SZKOŁY RODZENIA

Magdalena Wyżykowska-Kochanek
e-mail : madakoch@op.pl

KONTAKT :

Magdalena Wyżykowska-Kochanek, kom. 606 957 545 mail : madakoch@op.pl

Monika Scelina kom. 604 206 696

Anna Mazurkiewicz kom. 726 756 436

Pracownia Urodynamiki

W ramach Oddziału Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną wyodrębniliśmy Pracownię Urodynamiki, którą koordynuje lek.med. Grażyna Bogutyn

Wykonujemy w niej badanie urodynamiczne, przeznaczone dla pacjentek, u których występuje problem gubienia moczu.

Badanie powyższe pomagają określić rodzaj nietrzymania moczu oraz kierunek dalszego postępowania (leczenie zachowawcze albo operacyjne). Pacjentki przyjmujemy na badanie w ustalonym telefonicznie terminie w trybie hospitalizacji jednodniowej tel. 12 64 68 107.

Czynne w poniedziałki i wtorki od 8.00-14.00.

Rejestracja i wydawanie wyników (poniedziałek i wtorek) od 13.00 do 14.00 lub między badaniami.

Każda pacjentka z wysiłkowym nietrzymaniem moczu powinna mieć wykonane badanie urodynamiczne przed planowanym leczeniem operacyjnym.