Oddział Neurologii i Udarów Mózgu z Pododdziałem Udarów Mózgu

BUDYNEK GŁÓWNY SZPITALA – POZIOM „7”

SEKRETARIAT ODDZIAŁU :
tel. 12 64 68 578, FAX: 12 64 68 164
e-mail: onu-sekretariat@rydygierkrakow.pl

• Dyżurka lekarska dzienna : 12 646 8 728
    • Dyżurka lekarska nocna : 12 646 8 678
    • Punkt Pielęgniarski : 12 646 8 428

O nas
W Oddziale pacjenci leczeni są według standardu Oddziału Udarowego w oparciu o wytyczne Ekspertów Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Udarów Mózgu z możliwością trombolitycznego leczenia ostrej fazy udaru mózgu, pełnej diagnostyki udarowej oraz wczesnej rehabilitacji poudarowej. Oddział zapewnia pełną diagnostykę Stwardnienia Rozsianego oraz leczenie pacjentów w ramach wszystkich programów lekowych NFZ. Nowoczesna Pracownia EEG i Video EEG umożliwia prawidłową diagnostykę padaczki. Oddział dysponuje wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu miastenii oraz chorób nerwowo-mięśniowych w czym pomocna jest dobrze wyposażona Pracownia EMG.

Kadra kierownicza

Ordynator Oddziału lek. med. Ryszard Nowak

adres e-mail: onu-sekretariat@rydygierkrakow.pl

Pielęgniarka Oddziałowa mgr Halina Smoter-Ćmak

adres e-mail: onu-piel-oddz@rydygierkrakow.pl

Pracownia EMG

Pracownia wykonuje badania:

Rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu 12 646 8 649 lub osobista (XI piętro - prawe skrzydło)

Miejsce świadczenia usług – Pracownia Elektromiografii,
(I piętro).

Kontakt z pracownią EMG :

Małgorzata Wojtas-Piwowarczyk – 12 646 8 533.

Pracownia EEG

Pracownia wykonuje badania: EEG z opisem, EEG bez opisu, 24h - zapis Holter EEG, Badanie nerwów - (jeden nerw), VIDEO EEG - 1 godzina badania, VIDEO EEG - 3 godziny badania, VIDEO EEG - 6 godzin badania.

Miejsce świadczenia usług – Pracownia Elektroncefalografii, Oddział Neurologii i Udarów Mózgu
z Pododdziałem Udarów Mózgu (VII piętro).

Kontakt :

Katarzyna Nawrocka, tel. 12 646 86 28