BUDYNEK GŁÓWNY SZPITALA*
REJESTRACJA (poziom -1):
poniedziałek-piątek, w godz. 8.00-15.00, czwartek, w godz. 8.00-18.00
REJESTRACJA TELEFONICZNA:
poniedziałek-piątek, w godz. 8.00-13.30
tel. 12 64 68 379
*Poradnia znajduje się przy Oddziale (Piętro I)


E-REJESTRACJA

za pomocą Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej

Poradnia udziela świadczeń w zakresie ginekologii i położnictwa głównie w zakresie leczenia: zespołów nadnerczowo-płciowych, zaburzeń czynności jajników, chorób zapalnych żeńskich narządów miednicy małej, przetoki w żeńskim narządzie rodnym, schorzeń jajnika, jajowodu i więzadła szerokiego macicy, polipa żeńskiego narządu rodnego, nadżerki i wywinięcie błony śluzowej kanału szyjki macicy, dysplazji szyjki macicy, innych zapalnych i niezapalnych schorzeń macicy, szyjki macicy, pochwy, sromu i krocza, leczenia
nieprawidłowego krwawienia, schorzeń przekwitania i okresu około menopauzalnego, zaburzeń sutka, wrodzonych wad rozwojowych narządów płciowych. W Poradni udzielane są porady w zakresie postępowania antykoncepcyjnego, a także prokreacyjnego, udzielana jest pomoc ofiarom przestępstwa seksualnego z użycie przemocy fizycznej. Poradnia udziela świadczeń w zakresie niepłodności kobiecej, nadzoru nad ciążą wysokiego ryzyka, leczenia powikłań ciąży istniejącej, poronień, przedwczesnych porodów, zgonów okołoporodowych oraz innych powikłań poprzednich ciąż i porodów, sprawowana jest opieka położnicza z powodu stanów związanych głównie z ciążą. W Poradni leczone są także przewlekłe choroby współistniejące przy ciąży. Poradnia przeprowadza specjalne badania przesiewowe w kierunku nowotworów oraz udziela świadczeń w zakresie leczenia nowotworów złośliwych sutka, żeńskich narządów płciowych, Rak in situ sutka, szyjki macicy i innych narządów płciowych. Szpital zleca udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy w poradni niepublicznemu zakładowi opieki zdrowotnej. Harmonogram pracy poradni jest zgodny z wymogami NFZ (z uwzględnieniem warunków udzielania świadczeń i wysokości kontraktu).
Poradnia posiada: detektor tętna płodu, zestaw do pobierania materiału do badań cytologicznych. Poradnia posiada dostęp do wykonywania badań USG z głowicą przezpochwową, mammografii, kolposkopii, RTG oraz badań laboratoryjnych mikrobiologicznych w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej. Badania laboratoryjne zabezpieczane są w chwili obecnej przez Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, a od roku 2010 planowany jest outsourcing badań laboratoryjnych. Ponadto Szpital zapewnia w lokalizacji wykonywanie oceny cytologicznej preparatów przez osobę która posiada odpowiednie doświadczenie w ocenie badań cytologicznych ginekologicznych, pobranie materiału do badań cytologicznych, w tym badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy, wykonywanych zgodnie z obowiązującym schematem. Szpital zapewnia też dostęp do krioterapii poprzez realizację umowy z jednostką zewnętrzną.

tel. 12 64 68 329

Powrót do zakładki Poradnie

Strona główna