BUDYNEK GŁÓWNY SZPITALA*
Rejestracja odbywa się bezpośrednio w Poradni.
* Poradnia przy Oddziale, znajduje się na pierwszym piętrze

Poradnia znajduje się w Budynku Głównym Szpitala, w pobliżu Oddziału Neonatologii, Piętro 1., Gabinet nr 5 (Pokój nr 11).

Konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu wizyty-telefonicznie od poniedziałku do piątku , w godz. 7:30 -14.30, tel. 12 64 68 670, 12 64 68 813, 12 64 68 816, lub przez e-mail: one-sekretariat@rydygierkrakow.pl

Lekarz neonatolog przyjmuje we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 7:30 do 15:00

W Poradni Neonatologicznej przyjmujemy dzieci do ukończenia 1. roku życia, w uzasadnionych medycznie przypadkach opieka może zostać przedłużona do 3. roku życia.

Na wizytę w Poradni należy przynieść Skierowanie do Poradni Neonatologicznej, Książeczkę Zdrowia Dziecka, Karty Informacyjne z hospitalizacji, wyniki dotychczas wykonanych badań oraz Kartę Ciąży. 

Specjalistyczna Poradnia Neonatologiczna zapewnia kontynuację opieki nad noworodkami urodzonymi w Szpitalu im. L. Rydygiera, a także w innych placówkach medycznych.

Dzieci urodzone w tutejszym Szpitalu, które wymagają kontroli w Poradni zapisywane są na pierwszą wizytę w dniu wypisu z Oddziału i otrzymują skierowanie do Poradni Neonatologicznej. Noworodki urodzone w innych placówkach medycznych również mogą skorzystać ze specjalistycznej porady neonatologa ze skierowaniem od lekarza wypisującego dziecko z oddziału neonatologii, lekarza rodzinnego lub pediatry.

Opiekujemy się m. in. dziećmi z ciąż podwyższonego ryzyka, patologicznych porodów, wcześniakami, urodzonymi z małą masą ciała, z zaburzeniami żywieniowymi, zaburzeniami neurorozwojowymi. W ramach Poradni troszczymy się również o dalszy stan zdrowia dzieci wypisywanych do domu po leczeniu w Oddziale Noworodkowym.

Podczas wizyty w Poradni przeprowadzane jest m. in. badanie fizykalne, kontrola masy ciała, tempa wzrostu, żywienia, stopnia i harmonii rozwoju psychosomatycznego.

W razie potrzeby wykonujemy nieinwazyjny, przezskórny pomiar poziomu bilirubiny (ocena żółtaczki), badania obrazowe (USG, RTG) i pobieramy krew do badań laboratoryjnych.

W przypadku wykrycia zaburzeń – staramy się wyjaśnić ich przyczyny, podejmujemy lub ukierunkowujemy ewentualne dalsze postępowanie diagnostyczne, lecznicze i rehabilitacyjne. Udzielamy też wskazówek w zakresie prawidłowego karmienia (wsparcie laktacyjne) i pielęgnacji dziecka.

tel. 12 64 68 797

Powrót do zakładki Poradnie

Strona główna