Aktualności i wydarzenia

Lekarze ze Szpitala Rydygiera uratowali pacjenta, który miał poparzone 95 procent ciała ...

20-latek, który w wyniku wybuchu gazu miał poparzone 95 proc. powierzchni ciała oraz drogi oddechowe, dzięki wysiłkom lekarzy z Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego w Szpitalu im. Rydygiera w Krakowie został wyleczony. Do pełnej sprawności wróci po rehabilitacji.

29 czerwca 2018        Czytaj całość -> Reportaż POLSAT NEWS

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 kwietnia o godz. 12.30, w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. odbędzie się konferencja prasowa (jedna z 16 konferencji regionalnych) dotycząca stanu wdrożenia  e-ZLA wraz z planowanym dalszym harmonogramem wdrożenia i projektowanymi zmianami legislacyjnymi. W konferencji ma wziąć udział Wojewoda Małopolski, Dyrektor MO NFZ oraz Dyrektor krakowskiego oddziału ZUS, Zarząd / Dyrekcja Szpitala oraz przedstawiciel personelu lekarskiego Szpitala.

Konferencja jest następstwem konferencji warszawskiej, która odbyła się w piątek, 20 kwietnia, z udziałem prezes ZUS prof. Gertrudy Uścińskiej, minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego oraz wiceprezesa NFZ Macieja Miłkowskiego, dotyczącej harmonogramu wdrażania e-ZLA wraz z informacją o planowanych zmianach legislacyjnych w projekcie e-zwolnień.

23 kwietnia 2018                                                 Czytaj całość ->

W nowym ośrodku będziemy mogli pomóc większej liczbie pacjentów...

21 marca 2018                                                     Czytaj całość ->

Fot. MALOPOLSKA.PL


Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Małopolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Oparzeń oraz Chirurgii Plastycznej i Replantacyjnej wraz z Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej dla Dzieci połączone z Konferencją Naukową pn. „Chirurgia plastyczna i oparzenia ciągłym wyzwaniem medycyny”.

2 marca 2018  marca                                       Czytaj całość ->

FOT. Aneta Zurek / Polska Press


W "Rydygierze" będą leczyć poparzone dzieci ...

18 grudnia 2017                                                 Czytaj całość ->

Fot. Karolina Szewczenko-Kuczara - Wizualizacja przyszłego ośrodka


Od blisko 4 miesięcy Małopolskie Centrum Oparzeniowo-Plastyczne wraz z Oddziałem Laryngologii Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie specjalizuje się w najtrudniejszych na świecie jednoetapowych rekonstrukcjach małżowin usznych oraz rekonstrukcjach przewodu słuchowego u dzieci i dorosłych z wrodzonym niedorozwojem narządu słuchu. W tym tygodniu wypiszemy najmłodszego w historii Polski chłopca, który już w wieku 6 lat otrzymał od nas wykonane w jednym etapie ucho a do tego odzyskał słuch. Jest to jeden z naszych 5 pacjentów po takich zabiegach, co stawia Polskę na 1-szym miejscu w Europie pod względem doświadczenia w tych skomplikowanych operacjach. Kolejka pacjentów oczekujących na taką operację to już prawie 20 osób. Centrum boryka się jednak z nowym problemem – brak zapłaty za „oparzenia” i „replantacje” wykonane ponad limit (a przecież nagłych, niespodziewanych krytycznych, rozległych oparzeń czy urazów kończyn górnych nie da się zaplanować) od stycznia do lipca, spowodowały wstrzymanie wszystkich planowych operacji. Pomoc i rozwiązanie problemu może nadejść jedynie "z góry" dając nadzieję pacjentom do tej pory szukającym pomocy za oceanem na zapewnienie leczenia specjalistycznego w Polsce, w Krakowie. Zapraszamy na konferencję prasową w środę 2 sierpnia na godzinę 12.00 do biblioteki szpitalnej (pokój 22I), na której przedstawimy 6-letniego Bartka, 11-letnią Wiktorię oraz naszego pierwszego pacjenta, po 3 miesiącach od rekonstrukcji.


Szpital w ekskluzywnym rankingu Bezpieczny Szpital Przyszłości - Ranking Szpitali 2017, uzyskał I miejsce w województwie małopolskim oraz tytuł Laureata w kategorii "Szpitale zabiegowe, wielospecjalistyczne i onkologiczne".

14 grudnia 2017                                                 Czytaj całość ->

Fot. rankingszpitali.com.pl


Rezolucja Nr 20/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 października 2017 r. w sprawie obchodów w Małopolsce 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i realizacji programu „Małopolska. Moja Wolność”.

23 października 2017                                       Czytaj całość ->


Szpital otrzymał 12 mln zł z RPO WM 2014 - 2020 na utworzenie Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet

25 lipca 2017                                                   Czytaj całość ->          


Szpital został zakwalifikowany do II poziomu zabezpieczenia w sieci Szpitali.   

27 czerwca 2017  

Rzecznik Prasowy Szpitala

Rzecznik prasowy - w sprawach prasowych prosimy o kontakt z sekretariatem Zarządu Spółki!

Ponosi odpowiedzialność za całokształt informacji na temat Spółki, która przedostaje się do mediów. Jego obowiązki to nie tylko sporadyczna informacja, ale także stała strategia, stosowana wobec mediów.

Wszystkie zapytania proszę kierować na adres e-mail :

rydygier@rydygierkrakow.pl

lub fax-em.na nr : 12 64 68 930.