Szanowni Państwo,

Zgodnie z informacjami, jakie podaje rządowa strona gov.pl/szczepimysie/jak-sie-szczepic, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla najstarszych seniorów. Od tego samego dnia dostępny będzie też formularz zgłoszeniowy dla pozostałych dorosłych.

Dla seniorów - rejestracja

W pierwszej kolejności zapisy na szczepienia będą dostępne dla najstarszych.Na konkretny termin mogą zarejestrować się:

- od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat;

- od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Zapisać można się na trzy sposoby: poprzez infolinię, w wybranym punkcie szczepień oraz elektronicznie.


REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA


Pierwszy sposób to telefon na całodobową i bezpłatną rządową infolinię: numerem 989 lub (22) 626 29 89. Senior może zadzwonić tam sam, ale może też poprosić o to kogoś bliskiego, np. członka rodziny. Do zapisu wystarczy
PESEL oraz numer telefonu komórkowego.

Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia.

Po rejestracji na podany numer telefonu przyjdzie SMS - potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie.

WYBRANY PUNKT SZCZEPIEŃ

Można również zarejestrować się w konkretnym punkcie szczepień. W przypadku naszego Szpitala, szczepienia wykonywane są w Krakowie przy ulicy Galicyjskiej 9 w lokalizacji pawilonu EXPO - wystarczy się z nim skontaktować.

Rejestracja i informacja telefoniczna - tel. kom. 727 797 074

Jeśli w wybranym punkcie szczepień nie będzie dogodnego terminu - wystarczy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt w pobliżu.

REJESTRACJA ELEKTRONICZNA

Można też zarezerwować datę poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania seniora. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo ktoś będzie chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji wysłane zostanie powiadomienie SMS. Ponownie przypomnienie o szczepieniu przyjdzie dzień przed planowanym terminem.

Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, trzeba mieć profil zaufany.

Dla pozostałych osób - zgłoszenia

Wszyscy pozostali dorośli od 15 stycznia będą mogli zgłosić chęć przyjęcia szczepionki. Odpowiedni formularz zostanie umieszczony na stronie www.gov.pl/szczepimysie. Osoby, które go wypełnią, będą musiały podać adres mailowy i potwierdzić zgłoszenie. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla grupy, do której należą, na podany adres mailowy przyjdzie informacja, że e-skierowanie jest już wystawione. Dopiero wtedy będzie można zarejestrować się na konkretny termin.

Uwaga! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online to nie to samo, co rejestracja. Dopiero kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla danej grupy - wystawione będzie skierowanie i będzie można się zarejestrować.

Więcej informacji: gov.pl/szczepimysie/zgloszenia

Punkt Szczepień
Czynny jest od poniedziałku do niedzieli
w godzinach od 8.00 do 20.00

Okolica
Najbliżej położonym centrum handlowym jest M1, zlokalizowane przy Alei Pokoju 67, oddalone 10 minut pieszo od obiektu. W M1 znajdą Państwo bankomaty i kantor, supermarket, sklepy odzieżowe i punkty gastronomiczne.
W bezpośrednim sąsiedztwie parkingu znajduje się także stacja paliw.
Najbliższe przystanki MPK to przystanek autobusowy "M1 Nowohucka" (linie 174 i 178) i przystanek tramwajowy "Nowohucka" (linie 1, 14, 22).
Wskazówki dojazdu
Szpital Tymczasowy EXPO Kraków znajduje się przy ul. Galicyjskiej 9 (przecznica od ul. Centralnej).
Obiekt ma znakomite połączenie z centrum miasta (7 km), Dworcem Głównym (7 km), lotniskiem w Balicach (20 km) i obwodnicą (5 km).

Dojazd prywatnym samochodem
​GPS: N50° 3' 36" E20° 0' 26"

Dojazd komunikacją miejską
Linie tramwajowe: 1, 14, 22, przystanek Rondo 308. Dywizjonu
Linie autobusowe: 174, 178, przystanek M1 Nowohucka

Jak dojechać komunikacją miejską >>

Rozkład jazdy MPK >>

Parking
Parking EXPO Kraków jest w całości ogrodzony, monitorowany i dobrze oświetlony, co zapewnia bezpieczeństwo jego użytkownikom. Dwie duże bramy wjazdowo-wyjazdowe z systemem szlabanowym usprawniają ruch pojazdów.
Niedaleko głównego wejścia do obiektu znajdują się zatoczki autobusowe, miejsca postojowe dla taksówek oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi.