Miło nam poinformować, że Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. w roku 2019 zrealizował kolejny projekt, którego celem jest m.in. ograniczenie negatywnego oddziaływania na stan powietrza w regionie poprzez poprawę efektywności energetycznej i ekologicznej budynków szpitalnych.
Tym razem pracom modernizacyjnym
poddano istniejącą kotłownie gazową w jednostce szpitala - Zakładzie Opieki
Długoterminowej w Makowie Podhalańskim. W
ramach prac budowlano-instalacyjno-montażowych zlikwidowano dwa kotły gazowe,
każdy o mocy 345 kW, zastępując je nowoczesnymi kondensacyjnymi kotłami
gazowymi o mocy 276 kW każdy.
W wyniku tych prac uzyskany zostanie efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia
zużycia gazu do ogrzewania obiektu szpitalnego o ok. 18 tys. m³ rocznie, co
przyczyni się do zmniejszenia obciążenia środowiska emisją CO2.
Miło nam poinformować, że Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. realizuje kolejny projekt, którego celem jest m.in. ograniczenie negatywnego oddziaływania na stan powietrza w regionie.
Począwszy od lipca br. trwają prace budowlano-instalacyjno-montażowe przy budowie instalacji grzewczo-wentylacyjno-chłodnicznej opartej na odnawialnych źródłach energii w nowopowstającym budynku Małopolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Oparzeń oraz Chirurgii Plastycznej i Replantacyjnej wraz z Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej dla Dzieci. Zastosowanie gruntowych pomp ciepła oraz centrali wentylacyjnych z odzyskeim ciepła obniży zapotrzebowanie na media z sieci, zmniejszając tym samym obciążenie środowiska emisją CO2.