akredytacje akredytacje projekty ue małopolska bip

Stwardnienie Rozsiane nadal leczone jest jedynie objawowo. Choroba ma zróżnicowany przebieg, dlatego rehabilitacja na naszym Oddziale planowana jest indywidualnie, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnego stanu Pacjentów i etapu zaawansowania SM.  Kompleksową fizjoterapią staramy się przywrócić funkcje utracone w wyniku choroby i tym samym poprawić lub utrzymać aktualny stanu fizyczny naszych Pacjentów. Na Oddziale prowadzona jest również rehabilitacja Pacjentów po Alloplastyce Stawu Kolanowego i Biodrowego.

Nasi Pacjenci

osoby na różnych poziomach zaawansowania stwardnienia rozsianego, osoby po
endoprotezoplastyce stawów biodrowych i kolanowych

Cele terapii

poprawa sprawności i jakości życia: wzmocnienie mięśni, zwiększenie ruchomości stawów, poprawa koordynacji ruchowej, nauka trzymania równowagi, przywrócenie prawidłowej postawy i wzorca chodu.

Rodzaje terapii

kinezyterapia oparta na specjalistycznych metodach PNF, NDT Bobbath, terapia manualna, terapia mięśniowo powięziowa, kinesiology taping oraz fizykoterapia.

Kompleksowa rehabilitacja

Oddział Rehabilitacji Dziennej dla Pacjentów ze Stwardnieniem Rozsianym oraz po Alloplastyce Stawu Kolanowego i Biodrowego jest częścią Centrum Rehabilitacji Szpitala Rydygiera w Krakowie. Obok intensywnej i kompleksowej fizykoterapii Pacjenci mają zapewnioną opieką psychologa i terapeuty zajęciowego.

Przyjmujemy Pacjentów ze skierowaniem od lekarza neurologa (Pacjenci z SM),
lekarza ortopedy (Pacjenci po alloplastyce stawów biodrowych i kolanowych),
lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej lub lekarza reumatologa.
Na skierowaniu należy określić miejsce rehabilitacji jako „dzienny ośrodek rehabilitacyjny” oraz rozpoznanie choroby.

dr Jadwiga Sułowska – p.o. Koordynator Oddziału

Nasz Zespół

dr Jadwiga Sułowska – specjalista fizjoterapii

Fizjoterapeuci:

mgr Marcin Blicharz
mgr Agnieszka Godek
mgr Jolanta Grzywacz
mgr Mateusz Iwaniec

Kontakt

• Rehabilitacja Pacjentów ze Stwardnieniem Rozsianym oraz po Alloplastyce Stawu Kolanowego i Biodrowego

Budynek w segmencie C1 (poziom -1) przy Zakładzie Rehabilitacji

Sekretariat Oddziału: 12 646 86 46