akredytacje akredytacje projekty ue małopolska bip

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

Numer jeden w Małopolsce i trzecie miejsce w kraju

Ranking Fundacja Alivia 2021 potwierdzony przez Małopolski Odział NFZ. Pacjenci oceniali w nim jakość usług i poziom opieki świadczonej w 35 polskich szpitalach, gdzie leczone są osoby z chorobą nowotworową.

Trzeci najlepszy szpital z Polski wg World’s Best Hospitals 2021

„Najlepsze Szpitale Świata 2021” – ranking porównujący 2000 placówek medycznych z 25 krajów świata. Krakowski Szpital Rydygiera jest 3 najlepszym szpitalem z Polski!

Jesteśmy bliżej niż myślisz

Zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, zmodernizowane bloki operacyjne, nowoczesna onkologia. Znakomity Zespół Lekarzy i Pielęgniarek. Najwyższe standardy. Szpital Rydygiera – bliżej niż myślisz.

Rydygier w liczbach

Pod względem posiadanego potencjału jesteśmy największym w Małopolsce szpitalem specjalistycznym. W strukturze lecznictwa stacjonarnego nasza placówka istnieje od grudnia 1993 r.; w wyniku przekształceń od 1 lipca 2010r jako jednoosobowa spółka Województwa Małopolskiego. Dziś potencjał wciąż modernizowanej placówki to 668 łóżek na 24 Oddziałach Szpitalnych, gdzie każdego roku leczonych jest ponad 40 tys. Pacjentów, 28 Specjalistycznych Poradni, w których opieką ambulatoryjną rocznie objętych jest ok. 150 tys. pacjentów i 140 łóżek w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim.

Szpital im. Ludwika Rydygiera zatrudnia już ponad 1640 Pracowników. W ramach pomocy SOR rocznie konsultowanych jest 24 tys. Pacjentów;
11 tys. chorych uzyskuje pomoc w systemie opieki ambulatoryjnej POZ,
a 6 tys. procedur medycznych rocznie wykonywanych jest w trybie usług komercyjnych. W strukturze Szpitala działa Małopolskie Centrum Rehabilitacji Ręki, Małopolskie Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet, Małopolskie Centrum Oparzeniowo – Plastyczne i Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej oraz całodobowe Pogotowie Oparzeniowe. Na terenie Szpitala Rydygiera działa również Centrum Radioterapii Amethyst.

Statut Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie - LECZNICTWO SZPITALNE

PRZEJDŹ

Statut Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie – LECZNICTWO AMBULATORYJNE

PRZEJDŹ

Statut Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie - ZAKŁAD OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ W MAKOWIE PODHALAŃSKIM

Regulamin Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

PRZEJDŹ

Schemat organizacyjny Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie - lecznictwo szpitalne

Schemat Organizacyjny Zakładu Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim

Wykaz komórek Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

PRZEJDŹ

Schemat organizacyjny Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie - lecznictwo ambulatoryjne

Najwyższa jakość zarządzania

Wysoka pozycja Szpitala Rydygiera w rankingach polskich i zagranicznych placówek medycznych to potwierdzenie poziomu i jakości świadczonych usług oraz uznanie dla przyjętej strategii zarządczej. O jakości leczenia wypowiadają się Pacjenci, którzy w 2021r przyznali nam pierwsze miejsce w Małopolsce i 3 miejsce w kraju, doceniając zakres opieki onkologicznej na tle 35 polskich szpitali, w których leczone są osoby z nowotworami (ranking Fundacji Alivia, potwierdzony przez Małopolski Odział NFZ).

Szpital uczestniczy w programie akredytacji Ministra Zdrowia w zakresie lecznictwa szpitalnego od 2010 r. Szpital ma możliwość dokonania samooceny poprzez porównanie się z wzorcami dobrego postępowania jakimi są przyjęte explicite, standardy akredytacyjne. Wraz z wprowadzeniem zmian finansowania systemu opieki zdrowotnej akredytacja zaczęła być postrzegana jako jeden z elementów wyróżniający Szpital na rynku usług medycznych.

Szpital uczestniczy w certyfikacji systemu zarządzania jakością wg międzynarodowej normy ISO 9001:2015 nieprzerwanie od 2009 r., a w certyfikacji systemu ISO 14001:2015 (zarządzanie bezpieczeństwem środowiska) i ISO 27001:2017 (zarządzanie bezpieczeństwem informacji) od roku 2014.

Od 2017 r. w certyfikacje w zakresie ww. systemów ISO włączony został oddział zamiejscowy Szpitala tj. Zakład Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim.

Od 2020 r. Szpital posiada certyfikat „Szpital Dobrej Praktyki Leczenia Klinicznego, Leczenie Przez Żywienie” przyznawany przez Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu.