akredytacje akredytacje projekty ue małopolska bip

Leczymy Pacjentów z niewydolnością  krążenia i zaburzeniami rytmu serca. Wszczepiamy rozruszniki, diagnozujemy, rehabilitujemy.
Na Oddziale Kardiologii i Chorób Wewnętrznych dla zdrowego serca – działamy z sercem.

Serce pod kontrolą

Posiadamy pracownię EKG, echokardiografii oraz pracownię kontroli rozruszników serca. Wykonujemy próby wysiłkowe, testy pochyleniowe, 24-godzinne badania EKG metodą Holtera, 24-godzinny pomiar ciśnienia tętniczego (ABPM), echokardiograficzne próby obciążeniowe, echokardiografie transtorakalne i przezprzełykowe.

Nasz Zespół

Pracują u nas specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Mamy 9 kardiologów (część z nich posiada również specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych), wykwalifikowane Pielęgniarki, techników EKG i rehabilitanta. Lekarze są członkami Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i aktywnie uczestniczą w szkoleniach oraz spotkaniach naukowych.

Dla Pacjentów

Rocznie hospitalizujemy ok. 1000 Pacjentów. Posiadamy 25 miejsc, w tym 4 łóżka tzw. Wzmożonego Nadzoru Kardiologicznego z wydzielonym stałym dyżurem pielęgniarskim. Kontynuacja opieki kardiologicznej prowadzona jest w  szpitalnej Poradni Kardiologicznej, w której pracują lekarze zatrudnieni na  Oddziale.

Oddział Kardiologii i Chorób Wewnętrznych

Oddział udziela świadczeń kardiologicznych oraz świadczeń z zakresu chorób wewnętrznych. Wszczepiamy rozruszniki serca oraz prowadzimy kontrolę ich działania. Wykorzystujemy własną Pracownię Badań Nieinwazyjnych Układu Krążenia oraz przyjmujemy Pacjentów w trybie ambulatoryjnym (przyszpitalna przychodnia). Oddział posiada uprawnienia do prowadzenia specjalizacji w zakresie kardiologii i chorób wewnętrznych.

Na naszym Oddziale Kardiologii wszyscy wspólnie opiekujemy się Twoim sercem. Bo jest wyjątkowe.

lek. med. Piotr Bogacki Ordynator Oddziału Kardiologii i Chorób Wewnętrznych

Nasz Zespół

lek. med. Piotr Bogacki

tel. 12 64 68 717
e-mail: pbogacki@rydygierkrakow.pl

mgr piel. Sabina Kwiecień

tel. 12 64 68 667

Lek. med. Piotr Rychlak – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog – Z-ca Ordynatora.
Dr med. Tomasz Banach– specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog.
Lek. med. Ewelina Dołęga -Dołęgowska -specjalista kardiolog.
Lek. med. Ewa Kwiecień – specjalista kardiolog.
Dr med. Agnieszka Kwiecień Sobstel – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog.
Lek. med. Ewelina Szczygłowska – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog

Lek. med. Ewelina Supeł – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog.
Lek. med. Dorota Śliwiak – specjalista kardiolog.
Lek. med. Robert Włodarczyk – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog.

Lekarze rezydenci:

Urszula Mikołajczyk Kogutek
Magdalena Niemczyk
Szymon Goliński
Marcin Fila
Patryk Ryniak
Alona Korol
Katarzyna Nowak
Agnieszka Pura

• Oddział Kardiologii i Chorób Wewnętrznych

BUDYNEK GŁÓWNY SZPITALA – POZIOM „9”

SEKRETARIAT ODDZIAŁU: