akredytacje akredytacje projekty ue małopolska bip

Odział Rehabilitacji Neurologicznej w Szpitalu Rydygiera to jedno z niewielu miejsc w Małopolsce, gdzie podejmowane jest leczenie usprawniające po ciężkich urazach wielonarządowych i urazach kręgosłupa. Kompleksowo rehabilitujemy Pacjentów z chorobami neurologicznymi i schorzeniami narządu ruchu.

Dla Pacjenta

Oddział oferuje szeroki zakres dedykowanych zabiegów – każdy Pacjent prowadzony jest u nas według specjalnie opracowanego, indywidualnego schematu. Rodzina chorego otrzymuje wsparcie edukacyjne w zakresie pielęgnacji i rehabilitacji.

Metody rehabilitacji

Wykorzystujemy pełny zakres zabiegów fizykalnych, a kinezyterapię grupową i indywidualną prowadzimy wg najnowszych metod neurofizjologicznych, obowiązujących na świecie.

Nasz Zespół

Oddział tworzy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu rehabilitacji medycznej, reumatologii, neurologii i chorób wewnętrznych. Każdego dnia z Pacjentami pracują również fizjoterapeuci, psychologowie i logopedzi

Prowadzimy kompleksową rehabilitację, ale też oferujemy indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Świadczymy pomoc w zakresie pielęgnacji i edukacji. Posiadamy w pełni wyposażone dwie sale gimnastyczne, a osoby hospitalizowane mają możliwość skorzystania z konsultacji i porad psychologa oraz logopedy. Oddział posiada 7 łóżek dla rehabilitacji ogólnoustrojowej
i 40 łóżek dla rehabilitacji neurologicznej.

Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu

Podobno tak miał mawiać do swych podopiecznych Wojciech Oczko, nadworny lekarz Stefana Batorego. Dziś te wskazówki wciąż są aktualne, więc i ja polecam.
Marta Leśniak Ordynator Oddziału

Nasz Zespół

dr med. Marta Leśniak

lek. med. Jarosław Bal