akredytacje akredytacje projekty ue małopolska bip

UWAGA - Punkt Szczepień przy Hali EXPO przeniesiony do Szpitala Rydygiera!

Punkt Szczepień przeciwko COVID -19, funkcjonujący dotąd przy Hali EXPO w Krakowie, od 2 marca 2022 r. przeniesiony jest do budynku Szpitala Rydygiera w Krakowie. Szczepienia wykonywane są w poniedziałki i wtorki w godz. 7:30-15:00 na poziomie -1 w  sali nr 01/12, tuż obok sklepu ze sprzętem ortopedycznym.
Kontakt:
Punkt Szczepień
Szpital Rydygiera w Krakowie
os. Złotej Jesieni 1

Szpital Tymczasowy - Hala EXPO w Krakowie

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie jest „szpitalem patronackim” i koordynuje działalność drugiego w Małopolsce Szpitala Tymczasowego dla Pacjentów z COVID -19, funkcjonującego wcześniej w Hali EXPO, przy ulicy Galicyjskiej w Krakowie.

Placówka uruchomiona w marcu 2021 r. w obiekcie dotąd niewykorzystywanym do celów medycznych, daje możliwość hospitalizacji największej liczby osób w Krakowie (max 380 łóżek, w tym minimum 20 respiratorowych), a jej podstawowym zadaniem jest gotowość do uruchomienia dodatkowej liczby miejsc, co w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej będzie wsparciem i odciążeniem szpitali bazowych.

W Szpitalu pracowało dotąd ponad 200 osób; 70 pracowników Szpitala Rydygiera oraz wolontariusze i kadra delegowana z innych placówek przez Wojewodę Małopolskiego. W szczycie pandemii w Expo było zajętych blisko 300 łóżek dla zakażonych.

W okresie spadku zachorowań hale Expo zostały dezynfekowane, a sprzęt i infrastruktura szpitalna zdeponowana w Szpitalu Rydygiera. Na terenie Expo do odwołania pozostał czynny największy w Małopolsce punkt szczepień, za funkcjonowanie którego również odpowiedzialny jest Szpital Rydygiera. W punkcie prowadzone są szczepienia preparatami Pfizerem, Moderną, i Astrą Zeneką.

Informacje

Punkt szczepień

Szpital Rydygiera
os. Złotej Jesieni 1, Kraków
sala nr 01/12; poziom -1
obok sklepu ze sprzętem ortopedycznym

Skip to content