Z ogromną radością informujemy, iż decyzją Kapituły Programu Symbol 2022, Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie  otrzymał tytuł Symbolu Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022.
Dzisiaj, w trakcie uroczystej Gali w Katowicach, Prezes Szpitala Artur Asztabski odebrał wyróżnienie, które od 11 lat przyznawane jest firmom i instytucjom wyróżniającym się pod względem jakości i innowacyjności świadczonych usług.

Każdego roku Kapituła Symbolu w oparciu o ścisłą metodologię Programu wybiera grono Laureatów, którzy swoimi dokonaniami potwierdzili skuteczność zarządzania i którzy kierując się polityką zrównoważonego rozwoju rozwijają swoje firmy w oparciu o wiedzę i kompetencje. W tegorocznej XII edycji Kapituła programu nagrodziła 54 podmioty z różnych branż i instytucji pożytku publicznego, w tym 17 placówek medycznych.  Odbierający wyróżnienia często podkreślali, że to właśnie szeroko pojęte cele zrównoważonego rozwoju pozwalają wyznaczać nowe cele i standardy w biznesie i życiu publicznym.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Patentowego RP, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Konferencje Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Polską Izbę Ekologii, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizatorami Programu Symbol są: „Monitor Biznesu”, niezależny dodatek do Rzeczpospolitej; „Monitor Rynkowy”, niezależny  dodatek do Dziennika Gazety Prawnej oraz grono publicystów „Pulsu Biznesu”.