W Szpitalu Rydygiera prowadzimy bezpłatne badania przesiewowe dla zapobiegania i wczesnego wykrywania raka jelita grubego. W ramach ogólnopolskiego programu, który finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, wykonujemy kolonoskopię wraz ze znieczuleniem (rodzaj znieczulenia dobierany jest do preferencji i potrzeb Pacjenta).

Do badania w ramach programu kwalifikują się osoby w wieku 50 – 65 lat bez objawów raka jelita grubego oraz osoby w wieku 40-65 lat bez objawów onkologicznych, które w rodzinie mają przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z nowotworem jelita grubego. UWAGA:  z bezpłatnych badań w ramach programu nie mogą skorzystać osoby, które miały kolonoskopię wykonywaną w ciągu ostatnich 10 lat!

Wszystkie szczegóły dotyczące przygotowania do badania oraz jego przebieg można omówić w trakcie rejestracji, którą prowadzi bezpośrednio Zakład Endoskopii Szpitala Rydygiera, zlokalizowany na poziomie „O”, tuż obok Gabinetu RTG.
Rejestracja czynna jest w poniedziałki w godz. 7:30 – 14:30 oraz w środy od 7:30 – 14:30
Informacja telefoniczna: 12 64 68 292

Przypominamy, iż rak jelita grubego powstaje na podłożu zmian łagodnych (polipów) a ich przemiana w nowotwór złośliwy trwa zwykle kilkanaście lat. Wykonując badanie odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka; nowotwór jelita grubego wcześnie wykryty jest wyleczalny.