Szanowni Państwo,

mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Pacjentów, ale też rozumiejąc potrzebę kontaktu chorego z rodziną, co ma fundamentalne znaczenie dla wsparcia procesu leczenia, informujemy,  iż w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie nadal utrzymujemy możliwość odwiedzin chorych. Apelujemy jednak o kategoryczne przestrzeganie standardów bezpieczeństwa obowiązujących w naszym szpitalu oraz o samodyscyplinę, co pozostaje wyrazem naszej wspólnej odpowiedzialności za osoby leczone w tutejszej placówce medycznej.

Wszystkie zauważone objawy infekcji podobne do przeziębienia takie jak ból gardła czy problemy z układem trawiennym powinny być podstawą do natychmiastowej izolacji i wskazaniem do poddania się testom na obecność COVID- 19 oraz powinny skutkować kategoryczną rezygnacją z planowanych odwiedzin i kontaktów z chorymi.

Odpowiadając na Państwa pytania informujemy, iż zgodnie z Ustawą o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, całkowity zakaz odwiedzin w szpitalach jest wprowadzany  w przypadku zaostrzenia zagrożenia epidemicznego i w celu ograniczenia ryzyka transmisji zakażenia. Aktualnie, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa odwiedziny w placówkach medycznych są nadal możliwe. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, przy łóżku chorego może przebywać tylko jedna osoba odwiedzająca, a czas odwiedzin powinien być skrócony do niezbędnego minimum. Zmiany powyższych zasad i regulacji – adekwatnie do zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej będziemy komunikować na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.