W  naszych całorocznych wydarzeniach profilaktycznych, kierowanych do mieszkańców Krakowa i Małopolski nie zapominamy o tematach trudnych, a nawet bolesnych, dlatego ….w maju zajmujemy się bólem właśnie! 8, 12 i 29 maja zapraszamy mieszkańców Krakowa i Małopolski do Szpitala Rydygiera na spotkania edukacyjne i konsultacje dotyczące metod leczenia bólu oraz postępowania pielęgnacyjnego przy odleżynach i ranach przewlekłych. Wykłady i prezentacje są bezpłatne i otwarte, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza telefoniczna rejestracja (tel. 12 646 86 49)

8 maja o godz. 12:00 w Auli Szpitala Rydygiera, Pracownicy Szpitalnej Poradni Leczenia Bólu na specjalnie organizowanych spotkaniach przekażą wszystko, co powinniśmy o bólu wiedzieć; wykłady dotyczyć będą takich zagadnień jak: rozróżnianie rodzajów bólu, umiejętność „czytania” informacji bólowych, wysyłanych przez nasz organizm, metod leczenia bólu przewlekłego, terapii farmakologicznych i niefarmakologicznych (stymulacji nerwowych – akupunktura, elektrostymulacje, marihuana lecznicza). W takcie spotkań omówione zostaną najczęściej stosowane leki przeciwbólowe przeznaczone do samodzielnej terapii oraz reakcje niepożądane, przeciwwskazania i leki wzajemnie się wykluczające. UWAGA: 29 maja od godz. 12:00 prowadzone będą również indywidualne konsultacje dla Pacjentów zmagających się z bólem (wymagana wcześniejsza rejestracja).

12 maja w godzinach: 10:00-12:00 oraz 12:00-14:00 Pracownicy Małopolskiego Centrum Oparzeniowo – Plastycznego prezentować będą metody postępowania pielęgnacyjnego w opiece nad chorymi z odleżynami i ranami przewlekłymi. Pokazy odbędą się w sali wykładowej Małopolskiego Centrum Oparzeniowo – Plastycznego (nowy budynek Szpitala Rydygiera).

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które walczą z chronicznym bólem lub opiekują się osobami przewlekle chorymi. Rejestracja uczestników prowadzona jest telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 pod numerem telefonu 12 646 86 49.