Szpital Rydygiera, jako jeden z 34 małopolskich szpitali otrzymał dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Umowę  potwierdzającą przyznane środki z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą podpisał dziś Prezes Rydygiera Artur Asztabski.

Kwota 1 748 000 zł przeznaczona będzie na modernizację pomieszczeń dwóch pracowni oraz zakup cyfrowych aparatów RTG, pozwalających zwiększyć dostęp do diagnostyki klatki piersiowej w przebiegu COVID-19. Za kwotę 1 102 000 zł zakupiony zostanie videolaryngoskop i videogastroskop oraz 52 łózka ortopedyczne (przypomnijmy, iż w czasie pandemii to właśnie Oddział Ortopedii Szpitala Rydygiera został całkowicie przekształcony w Oddział Covidowy).

” Cieszymy się z otrzymanych środków, bo to oznacza, że praca naszego personelu w okresie pandemii była zauważona i dobrze oceniana, a dziś możemy uzupełniać szpitalna infrastrukturę i bazę diagnostyczną. Nowe urządzenia oczywiście bardzo przydadzą się w następnych falach zakażeń, choć uczciwie przyznajemy, że na takie okresy nie czekamy. Na nowy sprzęt na pewno czekają nasi Pacjenci onkologiczni i im te nowe zakupy szybko przekażemy” – zapewnia Artur Asztabski Prezes Szpitala Rydygiera.