Kwiecień jest kolejnym miesiącem, w którym Pacjenci mogli korzystać z badań i wydarzeń prozdrowotnych, organizowanych w cyklu całorocznych obchodów jubileuszowych 30-lecia Szpitala Rydygiera. W ramach akcji „Tydzień dla serca” ponad 70 osób skorzystało z porad kardiologicznych i badań profilaktycznych w zakresie chorób cywilizacyjnych (cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie).

Popularne badania glikemii, poziomu cholesterolu we krwi czy EKG nie przysłoniły nam innych aktywności, równie ważnych dla zmniejszania ryzyka chorób układu sercowo – naczyniowego. Specjalne techniki terapeutyczne, takie jak hortiterapia, łącząca w sobie medycynę i uprawianie ogrodnictwa, roślinoterapia czy muzykoterapia prowadzone były w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim, bo właśnie tam – na zboczu „Łysej Góry” słynącej z mikroklimatu o właściwościach leczniczych – znalazło się najlepsze miejsce do celebrowania Światowego Dnia Ziemi! Były ekologiczne quizy, sadzenie kwiatów i ważna w procesie terapeutycznym socjoterapia.

Już teraz zachęcamy do rejestracji uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach i przypominamy, że w maju podejmujemy niezwykle ważny temat walki z bólem! Pena oferta Roku Jubileuszowego dla Pacjentów dostępna jest tutaj