Z ogromną radością informujemy, iż w tegorocznej edycji największego Plebiscytu Medycznego w Polsce – Hipokrates 2023, głosami Pacjentów najlepszą Położną w Małopolsce została wybrana nasza koleżanka Kamila Warszawa, Położna Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Rydygiera.
Pani Kamila zdobyła I miejsce z gigantyczną liczbą 896 głosów, co potwierdza największe uznanie dla Jej codziennej pracy. A jak podkreśla sama Laureatka Plebiscytu – ogromną radością w tej pracy jest przygotowywanie kobiet do świadomego porodu.

„Podczas pracy na sali porodowej priorytetem jest dla mnie zbudowanie zaufania i stworzenie niezwykłej, bezpiecznej więzi z kobietą rodzącą. Poród jest zjawiskiem instynktownym oraz bardzo nieprzewidywalnym – uczy pokory i szacunku do natury. Moim zadaniem jest stanie na straży fizjologii i poprowadzenie kobiety przez poród bez zbędnych interwencji medycznych” – mówi Pani Kamila, przekonując, że wybór położnictwa był nieco przypadkowy, jednak…. ” Już po pierwszych praktykach, jakie odbyłam na różnych oddziałach szpitalnych wiedziałam, że praca na sali porodowej będzie odpowiednim miejscem dla mnie; tu mogę doświadczać prawdziwego cudu narodzin. W tym zawodzie odnalazłam swoją pasję oraz utwierdziłam się w przekonaniu, że jest to najpiękniejszy zawód świata”.

Najlepsza Położna w Małopolsce pracuje na sali porodowej w Szpitala Rydygiera już od 2017 roku i w przyszpitalnej szkole rodzenia prowadzi zajęcia przygotowujące przyszłych rodziców nie tylko do porodu, ale również do odpowiedzialnego rodzicielstwa. Pani Kamila jest też certyfikowanym instruktorem hypnobirthing’ u – porodu prowadzonego w głębokim relaksie.