Rydygier przekształca kolejne oddziały szpitalne na izolowane strefy leczenia Pacjentów z Covid. Do Oddziałów Kardiologii (22 łóżka) i Rehabilitacji (40 łóżek), które już wcześniej w całości przekształcono w oddziały covidowe, dziś dołączył jeden z Oddziałów Ortopedii.

„Wyłączamy całkowicie następny Oddział, by zyskać kolejne 22 łóżka dla chorych z koronawirusem. To oznacza, że w tej chwili mamy w Szpitalu Rydygiera 84 łóżka covidowe, a chorych wciąż przybywa. Personel medyczny jest w stanie ogromnego przeciążenia i zmęczenia. Niestety, trudniejsze decyzje przed nami, bo jesteśmy zmuszeni ograniczyć liczbę planowanych operacji. 1 grudnia zabieramy następnych 5 łóżek z Oddziału Intensywnej Terapii” – informuje Artur Asztabski, Prezes Szpitala Rydygiera w Krakowie.

Przypomnijmy już w połowie listopada Szpital przekształcił 5 łóżek respiratorowych z Oddziału Intensywnej Terapii, teraz dochodzą kolejne, co stopniowo wyłącza z funkcjonowania Blok Operacyjny.