Ważny dla Mieszkańców Nowej Huty cykl koncertów pt. „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”, który na każdym wydarzeniu gromadzi kilkutysięczną widownię, tym razem, w swojej 72 odsłonie, okazał się wyjątkowo wzruszającym momentem również dla całej społeczności i Pacjentów Szpitala Rydygiera!  To właśnie z okazji Jubileuszu 30-lecia Rydygiera w postindustrialnej przestrzeni Teatru Łaźnia Nowa zagrał Bester Quartet, nowe oblicze legendarnego The Cracow Klezmer Band, wykonujący utwory inspirowane muzyką klasyczną i jazzową.

” Ten niezapomniany wieczór pełen muzyki, radości i refleksji jest jednocześnie wyrazem naszej wdzięczności wobec Dyrekcji i Pracowników Szpitala im. Ludwika Rydygiera. (…) W imieniu mieszkańców składam serdeczne podziękowania za 30 lat troski i lecznictwa na najwyższym poziomie. Jednocześnie na ręce Pana Prezesa przekazuję życzenia dla całego Zespołu Szpitala – dalszych, licznych sukcesów, podejmowania wyzwań oraz nieustającego rozwoju. Niech ten Jubileusz będzie okazją do refleksji nad przeszłością, docenienia teraźniejszości i optymizmu wobec przyszłości” – napisał w zaproszeniu na koncert i liście gratulacyjnym inicjator wydarzenia, Poseł Ireneusz Raś.

fot. Paweł Kalina

W trakcie koncertu, którego organizację tradycyjnie już powierzono Ośrodkowi Kultury Kraków-Nowa Huta, prowadzona była zbiórka na rzecz Hospicjum św. Łazarza i przy tej okazji Artur Asztabski, Prezes Szpitala Rydygiera odebrał specjalne podziękowanie za wsparcie w wysokości 30 tys. zł, które Pracownicy Szpitala w swoim jubileuszowym prezencie przekazali nowohuckiemu Hospicjum.

„Serdecznie dziękujemy za to, że radość jubileuszowego świętowania była dla Państwa inspiracją do wsparcia działalności Hospicjum im. św. Łazarza. Bardzo doceniamy ten gest solidarności z naszymi Pacjentami” – powiedziała Jolanta Stokłosa, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”.