Takie wydarzenia warto robić!  Zainteresowanie konferencją „Rak piersi w ujęciu interdyscyplinarnym” było wyjątkowe i jak zauważył obecny na spotkaniu Łukasz Smółka, Wicemarszałek WM – tak wielopłaszczyznową formułę spotkań profilaktycznych i edukacyjnych warto kontynuować.

Przypomnijmy, dla Pacjentek przed, w trakcie i po leczeniu nowotworów piersi Szpital Rydygiera zorganizował interdyscyplinarne spotkanie, w którym udało się połączyć specjalistyczną wiedzę medyczną z praktycznymi warsztatami pt. „siła piękna w walce z chorobą”.

Nowości w radykalnym leczeniu raka piersi, rolę radioterapii, fizjoterapii, opieki psychologicznej, jak i skutki uboczne leczenia chirurgicznego nowotworów przedstawili  w swoich prelekcjach Ordynatorzy Oddziałów Onkologicznych Rydygiera oraz specjaliści z zakresu psychologii, fizjoterapii i rehabilitacji. W części warsztatowej Pacjentki miały okazję poznać nowe zasady refundacji wyrobów medycznych, skorzystać z porad dotyczących doboru peruki, protez i uczestniczyć w warsztatach makijażu.  Finałem konferencji była zumba, która połączyła uczestników we wspólnych rehabilitacyjnych ćwiczeniach.