Po zakończonym etapie szkoleń i egzaminach zdawanych w Barcelonie, certyfikowana kadra specjalistów urologii ze Szpitala Rydygiera może już samodzielnie przeprowadzać zabiegi z użyciem robota DA VINCI.  To kolejny krok Rydygiera w kierunku rozwoju usług medycznych, oferowanych Pacjentom z Małopolski.

źródło: TVP Kraków

Przypomnijmy, Szpital Rydygiera jest jedyną w Polsce Południowej publiczną placówką medyczną, w której wykonywane są operacje robotyczne finansowane przez NFZ. Obok aktualnie realizowanych zabiegów urologicznych, jeszcze w tym roku Szpital planuje wykorzystanie robota w operacjach z zakresu chirurgii onkologicznej i ginekologii, a w kolejnych miesiącach 2024 roku robotyka w wspierać będzie w Rydygierze zabiegi ortopedyczne.