1 marca, w Światowy Dzień Walki z Otyłością zapraszamy na pierwsze po pandemii spotkanie „na żywo” Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych i rozpocznie się o godz. 18:00 w Auli Szpitala Rydygiera (I piętro).

Jak można przeczytać w najnowszym Raporcie Narodowego Instytutu Zdrowia, już ponad 60% Polaków zmaga się z problemem nadwagi, a zmiana poziomu aktywności i stylu życia w czasie pandemii COVID zaskutkowała wzrostem masy ciała blisko 30% społeczeństwa naszego kraju. Z szacunków WHO wynika, że podwyższoną masę ciała ma blisko dwa miliardy ludzi na świecie.

Przypomnijmy, iż nadwaga i otyłość są przyczyną wielu groźnych chorób, m.in. udaru, miażdżycy (choroby, które są na pierwszym miejscu pod kątem zgonów w Polsce) oraz ma bezpośredni wpływ na rozwój nowotworów trzustki, żołądka, nerek czy jelita grubego.

Światowy Dzień Walki z Otyłością będzie mieć swoje odbicie również w wydarzeniach zaplanowanych w ramach obchodów 30-lecia Szpitala Rydygiera. 1 marca odbędzie się wykład z chirurgii bariatrycznej, po którym specjaliści Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, prowadzić będą indywidualne konsultacje bariatryczne. Specjalne prezentacje dla dorosłych i dzieci z zakresu prawidłowego żywienia z uwzględnieniem nadwagi i otyłości tego dnia prowadzić będzie Główny Dietetyk Szpitala, a  w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim 1 marca odbędą się warsztaty informacyjne dla pacjentów i ich rodzin oraz prezentacje filmów z tematyką zdrowego żywienia. Na wszystkie wydarzenia jubileuszowe obowiązuje wcześniejsza rejestracja osób.