W związku z rosnącą liczbą chorych, u których potwierdzono zakażenia COVID -19, decyzją Małopolskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej wstrzymane zostały odwiedziny Pacjentów na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Rydygiera. Przypominamy, iż na terenie całej placówki obowiązuje noszenie maseczek i w miejscach ogólnie dostępnych wystawione są płyny do dezynfekcji rąk.

„Mamy aktualnie 18 nowych, potwierdzonych przypadków COVID, ale to się oczywiście codziennie zmienia. Najczęściej do hospitalizacji kierowani są z powodu zaostrzenia chorób współistniejących i staramy się tych Pacjentów izolować wewnątrz Oddziału Chorób Wewnętrznych, bo najczęściej tu właśnie trafiają. Sytuacja jest dla nas trudna, ale na razie nie mamy planów przekształcania jakiegokolwiek oddziału w covidowy” – mówi Wojciech Gąsior, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Rydygiera.

Europejska Agencja Leków (EMA) już w ubiegłym tygodniu informowała o widocznej siódmej fali zachorowań w wielu krajach Unii Europejskiej oraz zaleciła rozważenie zastosowania kolejnej, czwartej dawki przypominającej szczepionki przeciwko COVID-19 szczególnie u osób starszych. Jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się decyzji w sprawie czwartej dawki dla osób po 60. roku życia w Polsce.