Po 8 miesiącach modernizacji, w trakcie której przeprowadzono gruntowne prace budowlane i instalacyjne oraz zakupiono nowoczesną aparaturę medyczną, diagnostyczną i rehabilitacyjną – Szpital Rydygiera w nowej lokalizacji (VI p) otwiera Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, który dzięki wprowadzonym rozwiązaniom staje się jednym z z najnowocześniejszych w Polsce! Koszt remontu przekroczył 12 mln zł, z czego 9 mln zł przekazało Województwo Małopolskie z budżetu własnego, pozostałą kwotę, tj. 3,13 mln zł Rydygier dołożył ze środków własnych.

” Tak szeroki zakres prowadzonych prac nie byłby możliwy bez dodatkowego wsparcia finansowego, ale my nie tylko przychodzimy prosić Marszałka o niezbędne fundusze – sami też coś do inwestycji dorzucamy” – mówił na uroczystym otwarciu Artur Asztabski, Prezes Szpitala Rydygiera. Nowatorsko zaplanowany Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu zajmuje teraz całe 6 piętro Szpitala Rydygiera i w trybie leczenia szpitalnego może przyjąć 52 Pacjentów.

Nie tylko zmodernizowaliśmy bazę lokalową; zdecydowaliśmy się również na inną organizację leczenia – mówi dr n.med. Grzegorz  Kwiatkowski, Ordynator Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Chcemy stworzyć tu nowe pododdziały – kręgosłupa, protez, traumatologii sportowej i chirurgii ręki, co zapewne usprawni proces leczenia chorych”.

Kolorowa aranżacja dwuosobowych sal z łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób z problemami ruchowymi, nowoczesne łóżka ortopedyczne z materacami przeciwodleżynowymi czy rozbudowana sala gimnastyczna z torem oraz schodami do nauki chodu, ergometrem i szyną do rehabilitacji stawów biodrowych i kolanowych – to tylko niektóre z elementów składających się na nową jakość i komfort leczenia Pacjentów nowego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Rydygiera.

Chciałbym pogratulować Wam, bo ten największy w Małopolsce szpital specjalistyczny jest bardzo dobrze oceniany przez Pacjentów; macie wspaniałą kadrę medyczną, a ja przyznaję, że trochę już przyzwyczaiłem się do tego, że każdy rok kończy się w Szpitalu Rydygiera z kolejnymi wyremontowanymi oddziałami” – powiedział Łukasz Smółka, Wicemarszałek Małopolski, uczestniczący w otwarciu Oddziału.

Przypomnijmy, Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu leczy i rehabilituje rocznie blisko
2,5 tys Pacjentów z ciężkimi urazami wielonarządowym i jako jeden z nielicznych prowadzi pełną diagnostykę rzadkich schorzeń ortopedycznych oraz nowotworów narządu ruchu. Oddział świadczy również stały ostry dyżur neuroortopedyczny dla Małopolski oraz Województw Świętokrzyskiego i Podkarpackiego.