W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita uhonorował dziś odznaczeniami państwowymi 6 Pracowników Szpitala Rydygiera, którzy wyróżnili się w walce z COVID i w bezpośrednim kontakcie z zakażonymi Pacjentami. W takcie uroczystości, w której uczestniczył również Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Złotym Krzyżem Zasługi uhonorowany został Prezes Szpitala Artur Asztabski.

Czas pandemii wystawił nas na próbę. Nigdy w naszym Szpitalu nie było oddziału zakaźnego. Teraz były trzy. Nigdy wcześniej nie tworzyliśmy szpitali tymczasowych, a udało nam się to. Dziękuję za współpracę i zaangażowanie Pana Wojewody. Nigdy wcześniej nie stawaliśmy przed tak trudnymi decyzjami. To nas wzmocniło. Jesteśmy bardziej scaleni. Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania”- mówił Prezes A. Asztabski, dziękując za otrzymane wyróżnienie w imieniu swoim i pozostałych odznaczonych współpracowników, wśród których znaleźli się:

• Tomasz Mysior, z-ca Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych i Przewodniczący Zespołu do spraw koordynacji nad Pacjentami COVID  w Szpitalu Rydygiera
  • Piotr Bogacki, pełniący obowiązki Ordynatora Oddziału Kardiologii i organizujący przekształcanie Oddziału Kardiologicznego w Oddział Covidowy
  • Małgorzata Gwiazda – Ordynator Oddziału Ratunkowego, organizująca pracę oddziału pierwszo- liniowego kontaktu  z Pacjentem Covidowym
  • Marta Leśniak – pełniąca obowiązki Ordynatora Oddziału Izolacyjnego (II i III fala pandemii); prowadziła oddział Covidowy i przygotowywała lekarzy do pracy w warunkach pandemii
  • Ann Cygan – pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem w pracy na Oddziale Ratunkowym; od początku pandemii działająca na pierwszej linii kontaktu z Pacjentem Covidowym.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki/Jan Lorek

Symboliczny czek potwierdzający przyznanie Rydygierowi 3 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid wręczył Prezesowi A. Asztabskiemu Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Pieniądze przeznaczone będą na modernizację instalacji tlenowej oraz zakup cyfrowych aparatów RTG, video – gastroskopów oraz łóżek szpitalnych.

Szpital im. Rydygiera w Krakowie bardzo aktywnie włączył się w walkę z pandemią Covid-19, serdecznie za to dziękuję. Jestem lekarzem i wiem, że najważniejsi są ludzie. Chociaż potrzeb jest wiele, staram się pomagać. Myślę, że zdaliśmy egzamin” mówi w trakcie uroczystości wiceminister Waldemar Kraska.

Źródło: Kronika, TVP Kraków

Profesjonalizm i zaangażowanie Szpitala Rydygiera zarówno w budowę szpitala tymczasowego w Hali EXPO, a następnie w niesienie długofalowej pomocy chorym na Covid podkreślał dziś Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, nazywając Szpital Rydygiera wizytówką nie tylko Małopolski, ale też całego systemu ochrony zdrowia. „Gdy wybieraliśmy do tego zadania Szpital Rydygiera, to z dwóch powodów: świetnej kadry i wiedzieliśmy, że nie będziecie państwo mnożyć problemów. Dla Państwa najważniejszy jest Pacjent – mówił dziś do odznaczonych Pracowników Szpitala Wojewoda Ł. Kmita