Po raz kolejny Szpital Rydygiera został doceniony przez Pacjentów onkologicznych i w rankingu Fundacji Alivia otrzymał najwyższą najwyższą ocenę pośród wszystkich placówek onkologicznych w Małopolsce!

Na uroczystej Gali w Teatrze Palladium w Warszawie, Fundacja reprezentująca chorych na raka i pomagająca im w pozyskiwaniu specjalistycznych terapii, podsumowała 10 lat istnienia portalu Onkomapa.pl (portal informacyjny dla Pacjentów z chorobami nowotworowymi) oraz wyróżniła najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów w Polsce. Laureatów w tym konkursie wybrali Pacjenci; Ci, którzy najlepiej znają lekarzy i szpitale, w których otrzymują opiekę medyczną.

Dla Szpitala Rydygiera to po raz kolejny ogromne wyróżnienie, bo rok do roku Pacjenci oceniają nas najwyżej pośród wszystkich placówek medycznych w całej Małopolsce. Już w 2021 roku byliśmy liderem w Małopolsce i trzecią placówką w kraju, wybrną z 35 polskich szpitali, w których leczone są osoby z chorobą nowotworową. W tym roku zdobyliśmy 1 miejsce w Małopolsce jako Ośrodek Onkologiczny 10-lecia. To dla nas wszystkich ogromna radość, bo trzeba zauważyć, że nie jesteśmy typowym szpitalem onkologicznym; Rydygier to placówka wielospecjalistyczna, a rywalizowaliśmy z dużymi Centrami Onkologii i placówkami Uniwersyteckimi” – powiedział Artur Asztabski, Prezes Szpitala Rydygiera odbierając w Warszawie wyróżnienie dla szpitala.

W trakcie tegorocznej Gali, w której obok Laureatów uczestniczyli też przedstawiciele ochrony zdrowia i organizacji Pacjentów, Podopiecznych Onkofundacji Alivia, odbyły się panele dyskusyjne z udziałem Pacjentów onkologicznych, przedstawiających własne doświadczenia z “podróży” przez system ochrony zdrowia w Polsce. Jak podkreślano, wciąż nie mamy publicznej i rzetelnej bazy ośrodków zajmujących się leczeniem raka. Chorzy zmuszeni są do szukania informacji na temat jakości opieki i efektywności leczenia na własną rękę. Stąd inicjatywa Fundacji Alivia, która już od 10 lat prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl, gdzie  Pacjenci i ich bliscy dzielą się praktyczną wiedzą i mogą wyrazić własną opinię na temat szpitali i personelu medycznego.

Jubileuszowy konkurs Fundacji Alivia 2023 objął kilka tysięcy lekarzy i 120 ośrodków onkologicznych. Placówki były oceniane według ściśle określonych kryteriów; chorzy mogli ocenić m.in. organizację leczenia w szpitalu, jakość otrzymanej opieki  i przestrzeganie praw pacjenta. Szpital Rydygiera z oceną 4,5/5 otrzymał tytuł najlepszej placówki onkologicznej 10-lecia w Małopolsce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

W informacji wykorzystano zdjęcie organizatora
fot. Radosław NAWROCKI