Nowe, duże inwestycje i modernizacje kolejnych oddziałów znajdują się w  pierwszej piątce najważniejszych planów Szpitala Rydygiera na rok 2022.

Poprzedni trudny rok udało się zakończyć na finansowym plusie, dlatego teraz możemy nieco podnieść poprzeczkę; w tym roku chciałbym rozpocząć naprawdę dużą i kosztochłonną inwestycję – budowę dwóch nowych budynków tuż obok szpitala, gdzie swoje miejsce znajdą Przychodnie Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, POZ oraz szpitalna apteka. To będzie jakościowa zmiana dla naszych Pacjentów” – mówi Prezes Szpitala Rydygiera Artur Asztabski.

Wyprowadzenie ruchu Pacjentów ze szpitala i oddanie dla konsultacji ambulatoryjnych oraz specjalistycznej diagnostyki nowych, niezależnych i komfortowych budynków nie tylko zwiększy bezpieczeństwo chorych , ale też w szerszej perspektywie może wygenerować spore oszczędności w szpitalnym budżecie.

Wkrótce do tych największych wyzwań dojdą modernizacje istniejącej już infrastruktury: Oddziału Ortopedii, działającego od 1 stycznia br. w nowej formule wysokospecjalistycznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz  szpitalnej Auli.  Ale na początek wspaniała wiadomość dla Pacjentów neurologicznych! Jeszcze w tym miesiącu, po generalnym remoncie zostanie uruchomiony Oddział Neurologii i Udarów Mózgu z Pododdziałem Udarów Mózgu; największy w Polsce ośrodek leczenia stwardnienia rozsianego (SM) oraz jedyny dla Małopolski i Województwa Świętokrzyskiego ośrodek leczenia rdzeniowego zaniku mięśni (SMA).

Dotychczas Oddział znajdował się na dwóch różnych poziomach (VII i XI p.), co utrudniało orientację i komunikację Pacjentom neurologicznym. Po remoncie, komfortowe 2 osobowe sale chorych wraz z rozbudowanym i nowoczesnym zapleczem diagnostycznym i terapeutycznym znajdują się na
XI piętrze szpitala.

Wraz z remontem neurologii, finansowanym ze środków budżetu Województwa Małopolskiego
(8,95 mln zł) oraz zasobów szpitalnych (4,47 mln zł), modernizacji poddany został także Oddział Urologii, który teraz zajmować będzie dwa skrzydła na VII p. w budynku głównym szpitala oraz uruchomi we własnej strukturze oddziału nowy blok operacyjny. Przeprowadzona inwestycja  zdecydowanie zwiększy liczbę  zabiegów endoskopowych oraz pozwoli efektywniej wykorzystywać nowoczesne zaplecze sprzętowe, które Oddział Urologii posiada – resektoskopy, ramię C do zabiegów kruszenia kamieni, litotryptor czy laser.

„Szpital Rydygiera ma ogromny potencjał i doskonałych specjalistów; w 2021 roku okazało się, że jesteśmy 3 najlepszym polskim szpitalem pośród 2 tysięcy podmiotów medycznych reprezentujących 25 krajów świata i chociaż takie rankingi jak World’s Best Hospitals dają dużo satysfakcji, to jednak dla mnie wciąż jeszcze do poprawienia jest komfort leczenia w naszej placówce. I z tym chciałbym w Nowym 2022 Roku się zmierzyć” – zapowiada Prezes A. Asztabski.