Już na początku 2023 roku, kiedy inaugurowaliśmy 30 lecie Szpitala Rydygiera, zapowiedzieliśmy niestandardowe podejście do jubileuszowych celebracji. Marzyliśmy o tym, by w całorocznych obchodach mogli uczestniczyć mieszkańcy Krakowa i Nowej Huty, stąd wśród wielu pomysłów na wspólne świętowanie pojawiła się inicjatywa organizacji ponad 50 pro-zdrowotnych wydarzeń. Proponowaliśmy wykłady z zakresu profilaktyki zdrowotnej i edukacyjne szkolenia nt. zdrowego stylu życia; uruchomiliśmy specjalistyczną diagnostykę i konsultacje lekarskie bez skierowań. Zapewne już wkrótce (bo przecież kończy się Rok Jubileuszowy) podsumujemy efekty przeprowadzonych  projektów. I niemal na finał 30-lecia mamy jeszcze prezent od wszystkich Pracowników Szpitala Rydygiera dla Podopiecznych Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie.

W naszej codziennej pracy robimy wszystko, by wygrywać każdą walkę z chorobą. Walczymy z Pacjentami i dla Pacjentów. A kiedy możliwości terapeutyczne się kończą, wówczas pomoc paliatywna staje się najważniejszym działaniem, które można Pacjentom i ich Rodzinom ofiarować. Od roku 1981 tę misję realizuje Hospicjum św. Łazarza, działające niemal „po sąsiedzku” przy ul. Fatimskiej w Nowej Hucie. Dlatego decyzją Zarządu i Załogi Szpitala Rydygiera, fundusze w kwocie 30 000 zł, zebrane wśród Pracowników Rydygiera przeznaczone zostały na wsparcie potrzeb tej właśnie placówki. Symboliczny czek, potwierdzający nasz prezent w trakcie Jubileuszowego spotkania Pracowników Szpitala Rydygiera odebrała Pani Jolanta Stokłosa, Prezes Hospicjum. Wspólnie możemy robić dużo dobrego!