W raku jelita grubego liczy się czas. To jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów w Polsce  i drugi w kolejności, doprowadzający do śmierci Pacjentów.  „I w  zasadzie wszyscy jesteśmy na niego narażeni” – przestrzega w najnowszym odcinku programu „Zdrowie dla Ciebie” Profesor Andrzej Budzyński, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Rydygiera.

W cyklu programów Małopolskiego Oddziału Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie oraz TVP Kraków prezentowane są programy profilaktyczne dostępne dla mieszkańców Małopolski, w tym realizowany w Szpitalu Rydygiera kompleksowy program opieki nad pacjentem z rakiem jelita grubego. Emisja kolejnych odcinków z udziałem specjalistów Szpitala Rydygiera na antenie TVP Kraków 24 czerwca o godz. 8.00 oraz 25 czerwca o godz. 18.05. Zapraszamy!

Źródło: Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie