Od 2 marca Punkt Szczepień przeciwko COVID -19, zlokalizowany dotąd przy hali EXPO w Krakowie, rozpoczyna działalność w nowej lokalizacji. Punkt będzie czynny na terenie Szpitala Rydygiera, os. Złotej Jesieni 1, na poziomie minus 1, w sali nr 01/12 (poziom -1, obok sklepu ze sprzętem ortopedycznym).

W ostatnim czasie na szczepienia zgłasza się zaledwie kilkanaście osób dziennie, a przecież mamy za sobą taki okres, w którym średnio w ciągu jednego dnia szczepiliśmy nawet 350 osób. Dlatego reagujemy adekwatnie do sytuacji, mając oczywiście na uwadze koszt wynajęcia powierzchni w hali EXPO. Stąd decyzja włączenia Punktu w nasz obiekt szpitalny, tak aby racjonalnie kontynuować akcję szczepień”- mówi Artur Asztabski, Prezes Szpitala Rydygiera.

Nowa lokalizacja nie wpływa na zmianę harmonogramu przyjęć; szczepienia będą nadal prowadzone w poniedziałki i wtorki od godz. 7:30 do 15 00.  Przypomnijmy, iż od dnia uruchomienia Punktu przy hali EXPO do połowy lutego 2022 r Szpital Rydygiera wykonał blisko 140 tys. szczepień.