Pod opiekę specjalistów ze Szpitala Rydygiera trafiło trzech rannych żołnierzy z Ukrainy, którzy do Krakowa wraz z grupą 12 innych rannych zostali przywiezieni specjalnym pociągiem humanitarnym. Dwóch z nich z obrażeniami po wybuchach min i pocisków zostało przyjętych na Oddział Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej. Trzeci żołnierz wymaga leczenia na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

Przypomnijmy, 15 żołnierzy w wieku od 19 do 45 lat, z ciężkimi urazami powstałymi na skutek postrzałów, wybuchów min i bomb trafiło do szpitali na terenie całej Małopolski, gdzie poddawani będą zabiegom chirurgicznym i rekonstrukcyjnym oraz rehabilitacji.  Rannym towarzyszą bliscy i opiekunowie. Stan żołnierzy przebywających w Szpitalu Rydygiera jest stabilny.