Z radością informujemy, iż Szpital Rydygiera po raz kolejny otrzymał Certyfikat Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego, który potwierdza przestrzeganie w naszej placówce najwyższych standardów w zakresie leczenia żywieniowego. Przyznana recertyfikacja jest ważną informacją dla Pacjentów Rydygiera i ich Rodzin, gdyż jak wskazują badania – polskie szpitale wciąż borykają się z widocznymi brakami w zakresie terapii żywieniowych. Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN),  przyznający certyfikaty w programie „Leczenie przez żywienie”’ wskazuje, iż zjawisko niedożywienia doprowadza do większej liczby powikłań, wydłuża pobyt w szpitalu i tym samym generuje wyższe koszty leczenia.

Tym bardziej cieszy nas fakt, iż Szpital Rydygiera niezmiennie od lat spełnia szereg ściśle określonych kryteriów, zapewniających każdemu pacjentowi z ryzykiem żywieniowym odpowiedni poziom opieki hospitalizacyjnej, co ponownie potwierdza Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu.