Wszystkie osoby zmagające się z otyłością zapraszamy do Szpitala Rydygiera na kolejne spotkanie edukacyjne, organizowane przez Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych CHLO.  Już w najbliższy wtorek, 27 czerwca o godz. 18:00 rozmawiać będziemy o dostępnych ścieżkach terapii i zasadach przeprowadzania zabiegów bariatrycznych. Nie zabraknie porad na temat zdrowego stylu życia i tego, jak utrzymywać właściwe efekty leczenia. Prelegentami będą lekarze, dietetycy i psychologowie na co dzień zaangażowani w chirurgiczne leczenie otyłości. Spotkanie odbędzie się w Auli Szpitala Rydygiera (1 piętro). Serdecznie zapraszamy!

Przypomnijmy, iż Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych CHLO, będące edukacyjną formą wsparcia osób zmagających się z otyłością powstało w Krakowie w 2013 roku, a jednym z pomysłodawców prof. Andrzej Budzyński, dziś Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Rydygiera. Aktualnie Stowarzyszenie koordynuje działania edukacyjne Info-CHLO-Spot w kilkunastu ośrodkach bariatrycznych w całej Polsce, a dzięki cyklicznym spotkaniom w formule online dociera miesięcznie do kilkudziesięciu tysięcy osób.