Na tradycyjnym spotkaniu przed Świętami Wielkiej Nocy, z Pacjentami i Pensjonariuszami Zakładu  Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim spotkali się dzisiaj Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka i Prezes Szpitala Rydygiera Artur Asztabski.

Przypomnijmy, w strukturze makowskiej placówki, należącej do Szpitala Rydygiera w Krakowie działa Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Pacjentów Wentylowanych Mechanicznie. Razem dostępnych jest 150 łóżek. Każdy Pacjent objęty jest opieką psychologa, terapeuty zajęciowego, logopedy oraz fizjoterapeuty. W placówce dostępna jest także opieka duszpasterska.

Jak potwierdza Urszula Kalemba – Dyrektor Zakładu Opieki Długoterminowej, takie spotkania są już długoletnią tradycją placówki. Ale za każdym razem to tak samo wyczekiwana okazja do wspólnego świętowania.  „Dla wielu Podopiecznych jesteśmy po prostu drugim domem. Oczywiście stawiamy na wysoką jakość naszej opieki, ale równolegle dbamy także o rodzinną atmosferę, dlatego zawsze w szerokim gronie naszych Darczyńców i Przyjaciół celebrujemy najważniejsze święta.”