Okazuje się, że radość spotkania św. Mikołaja jest całkiem podobna u tych dużych i tych całkiem małych! Potwierdzeniem tej obserwacji był klimat mikołajowego spotkania z Pacjentami Zakładu Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim.

W ramach projektu „Zostań Mikołajem dla Seniora”, w Zakładzie Opieki należącym do Szpitala Rydygiera w Krakowie pojawili się  niecodzienni goście – dzieci klasy II Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Kukowie wraz ze swymi wychowawcami i … prezentami od św. Mikołaja! Były przedstawienia, wspólne śpiewy i atmosfera przedświątecznej radości, którą przeżywali zarówno występujący uczniowie jak i nasi Pacjenci.

Przypomnijmy, w strukturze Zakładu Opieki Długoterminowej działa Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Pacjentów Wentylowanych Mechanicznie. Razem dostępnych jest 150 łóżek, a każdy Pacjent objęty jest opieką psychologa, terapeuty zajęciowego, logopedy oraz fizjoterapeuty. Placówka dba o rodzinną atmosferę i wysoką jakość świadczonej opieki; dla chorych organizowane są cyklicznie atrakcyjne formy terapii (alpaki, dogoterapia), ale też wspólne formy świętowania urodzin i świąt, co wpisuje się w misję placówki „u nas jak w domu”.