O przyszłości opieki zdrowotnej, wykorzystaniu nowych technologii i roli usług sektora e-zdrowie dyskutowali dziś eksperci na rozpoczętym w Sopocie VI Forum Innowacji Medycznych. W trakcie inauguracyjnej debaty „System zdrowia czy zdrowy system”, doświadczenia Rydygiera w tym zakresie zaprezentował Prezes Szpitala, Artur Asztabski.

„Jesteśmy placówką, która z roku na rok powiększa portfolio usług medycznych, bazujących na wykorzystaniu nowych technologii, a jeżeli do tego dodać cenne doświadczenie lekarzy pracujących w Szpitalu Rydygiera i konsekwentnie powiększaną bazę nowoczesnych sprzętów medycznych, to faktycznie jest czym się pochwalić. To ważne spotkanie, bo o przyszłości opieki zdrowotnej trzeba rozmawiać w gronie fachowców – praktyków; z ich perspektywy widać bez wątpienia dużo więcej. Dlatego ogromnie cieszę się, że do tego eksperckiego grona dołączył w tym roku Szpital Rydygiera” – powiedział po debacie  Prezes Asztabski.

Przypomnijmy, Forum Innowacji Medycznych, organizowane corocznie przez Comarch jest spotkaniem liderów branży medycznej i platformą wymiany doświadczeń największych partnerów działających w sektorze opieki zdrowotnej w Polsce. W trakcie tegorocznego spotkania w Sopocie dyskusja i interaktywne warsztaty prowadzone są wokół wykorzystania AI i personalizowanej profilaktyki zdrowotnej.