W związku z rozszerzeniem grup wiekowych, które mogą być szczepione drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19, informujemy, że Punkt szczepień działający na terenie Szpitala Rydygiera przywraca harmonogram codziennych dyżurów. Szczepienia dla wszystkich osób w wieku 12+, które pierwszą dawkę przypominającą przyjęły przynajmniej trzy miesiące wcześniej, prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00.  Szczepienie drugą dawką przypominającą wykonywane są preparatami przeciw wariantom Omikron BA.1 lub BA.4/5, które w dużym stopniu chronią przed ciężkim przebiegiem choroby COVID-19 lub hospitalizacją.

Takie codzienne funkcjonowanie Punktu Szczepień na razie testujemy do końca września i to pozwolili nam zdiagnozować rzeczywiste zainteresowanie szczepieniami. Jeżeli okaże się, iż ten okres należy wydłużyć lub też będzie potrzeba uruchomienia dodatkowych godzin – zapewne będziemy modyfikować harmonogram dla następnych miesięcy. Dziś zapraszamy zarówno tych, którzy chcą przyjąć drugą dawkę przypominającą, jak i tych, którzy na szczepienie decydują się po raz pierwszy” – mówi dr n. med. Zofia Foryś, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Jakości.

Przypominamy, punkt szczepień na terenie Szpitala Rydygiera (os. Złotej Jesieni 1) zlokalizowany jest na poziomie minus 1, w sali nr 01/12 (poziom -1, obok sklepu ze sprzętem ortopedycznym).