Marcowe, wiosenne klimaty najlepiej kontemplować wśród krokusów, ale przedświąteczne marcowe soboty najsensowniej zaplanować z Rydygierem! Po sukcesie ubiegłorocznej akcji profilaktycznej, organizowanej dla mieszkańców Krakowa i Małopolski w ramach Jubileuszu 30 lecia Szpitala, nadchodzi czas na nowe wyzwania!

Już dziś zapraszamy na bezpłatne konsultacje i badania, które 9, 16 i i 23 marca będziemy wykonywać w Szpitalu Rydygiera w ramach wspólnego projektu „Białe soboty w małopolskich szpitalach”. Przygotowaliśmy atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę diagnostyczną, wśród której znalazły się badania spirometryczne, badania USG stawu kolanowego, pomiary glikemii i konsultacje diabetologiczne, a także cieszące się dużym zainteresowaniem indywidulane konsultacje dla dzieci i dorosłych w zakresie zdrowego odżywiania, prowadzone przez głównego dietetyka naszego szpitala. Wyjątkowo edukacyjna sobota dedykowana będzie również przyszłym rodzicom, a w jej trakcie m. innymi wykłady nt. porodu w wodzie, porodu naturalnego po cięciu cesarskim oraz … przyjazny tour po naszym Oddziale Ginekologii i Położnictwa z niezwykle sympatycznym szpitalnym przewodnikiem.

Do akcji jak zawsze włączamy Zakład Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim, gdzie dla Pacjentów i ich Rodzin „biała sobota” zorganizowana będzie 16 marca. Zapraszamy na badania EKG, pomiary glikemii i saturacji, konsultacje i porady psychologiczno – logopedyczne, a także szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w stanach nagłych i mini warsztaty terapii zajęciowej. Rodzinom naszych Pacjentów szczególnie polecamy  stanowisko rehabilitacyjne, gdzie prowadzone będą porady, masaże, zabiegi z zakresu fizykoterapii  i nauka korzystania ze specjalistycznych sprzętów rehabilitacyjnych, takich jak cykloergometry rowerowe, pionizatory czy szyny do ćwiczeń biernych.

Rejestracja zgłoszeń prowadzona będzie telefonicznie pod numerem tel: 12 64 68 649 od poniedziałku do piątku w każdym tygodniu poprzedzającym konkretne sobotnie wydarzenia. Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu FB –kliknij, gdzie z wyprzedzeniem tygodniowym podawać będziemy szczegóły programu na kolejne „białe soboty”.

Dodatkowo, w ramach działań wspierających Pacjentów onkologicznych, Szpital Rydygiera organizuje po raz pierwszy interdyscyplinarną i otwartą dla wszystkich zainteresowanych konferencję poświęconą nowotworom piersi. Już 14 marca (uwaga: to wyjątkowo czwartek – nie sobota!) zapraszamy od godz. 10:00 do naszej Auli na wyjątkowe wydarzenie dedykowane Pacjentkom będącym przed, w trakcie i po leczeniu onkologicznym. Konferencja pt. „Rak Piersi w ujęciu interdyscyplinarnym” podzielona będzie na część teoretyczną – z wykładami onkologów, chirurgów, a także prelekcjami z zakresu radioterapii, fizjoterapii i psychologii oraz na część praktyczno-warsztatową z poradami w zakresie doboru protez piersi, konsultacjami dotyczącymi pielęgnacji skóry, właściwego doboru peruki i nowej fryzury, pokazem makijażu oraz…wspólnymi ćwiczeniami w rytmach zumby!
Zapraszamy serdecznie – to ważna konferencja dla kobiet w każdym wieku.