W najnowszej publikacji Dziennika Polskiego, towarzyszącej XI edycji Forum Seniora, o problemach urologicznych opowiada dr Piotr Maciukiewicz – Ordynator Oddziału Urologicznego Szpitala Rydygiera. Przypomnijmy, Forum to seria wykładów, porad ekspertów oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych, organizowana przez Gazetę Krakowską i Dziennik Polski.

„Niestety, nietrzymanie moczu jest problemem społecznym z pogranicza ginekologii i urologii. Pacjenci niechętnie rozmawiają o tej dolegliwości ze swoim lekarzem” – zauważa dr. Maciukiewicz . „Gdy zauważmy u siebie tę przypadłość, to nie powinniśmy czekać tylko szybko udać się do lekarza. Pamiętajmy o tym, że urolog w kontekście zdrowotnym to prawdziwy przyjaciel pacjenta. Pozwólmy więc sobie pomóc”

źródło: dodatek specjalny Dziennika Polskiego z okazji XI edycji Forum Seniora