Z radością informujemy, że podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Chirurgii Bariatrycznej „Warszawska Wiosna Bariatryczna”, Pani dr n.med. Dorota Budzyńska – specjalista Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Rydygiera, otrzymała certyfikat chirurgii bariatrycznej i tym samym dołączyła do wąskiego grona 38 specjalistów posiadających certyfikat Towarzystwa Chirurgów Polskich. Co zasługuje na wyjątkowe uznanie – Pani Dorota Budzyńska jest jedną z zaledwie trzech kobiet posiadających w tego typu uprawnienia w Polsce!

Konferencja bariatryczna z udziałem chirurgów, pielęgniarek, dietetyków i psychologów, zaangażowanych w proces leczenia otyłości, stanowi ogólnopolską platformę edukacyjną w zakresie interdyscyplinarnego modelu opieki nad pacjentem bariatrycznym. Jest okazją do wymiany doświadczeń praktyków i prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie chirurgii bariatrycznej, co jest szczególnie ważnym działaniem wobec narastającego problemu chorób związanych z otyłością. Przypomnijmy, ponad 25% osób w Polsce ma zdiagnozowaną otyłość, a ponad 3 tys. Pacjentów poddawanych jest każdego roku chirurgicznym zabiegom bariatrycznym.

Nie bez znaczenia jest zatem fakt, że osoby z otyłością, leczone w Szpitalu Rydygiera, mogą liczyć na wsparcie już dwóch certyfikowanych chirurgów bariatrycznych (przypomnijmy, wcześniej certyfikat otrzymał prof. Andrzej Budzyński – współtwórca polskiej chirurgii bariatrycznej). Państwo Budzyńscy aktywnie uczestniczą również w projektach podejmowanych na rzecz Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO, które od ponad 10 lat propaguje działania edukacyjne Info-CHLO-Spot w kilkunastu ośrodkach bariatrycznych w całej Polsce oraz organizuje spotkania bezpośrednie i warsztaty online dla kilkudziesięciu tysięcy Pacjentów z otyłością.

Leave a reply