Ogólnopolski Dzień Walki z Cukrzycą, włączony do całorocznych jubileuszowych akcji profilaktycznych w Szpitalu Rydygiera zaktywizował dziś Pacjentów i Personel Zakładu Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim. Były prelekcje i warsztaty motywacyjno – informacyjne, a każdy zdeterminowany mógł wykonać badanie pomiaru cukru we krwi.

O tym, że cukier nie krzepi w teorii wiemy wszyscy, ale statystyka obnaża stan faktyczny; w Polsce mamy już blisko 3,5 mln cukrzyków, w skali świata, populacja dorosłych zmagających się z cukrzycą i jej powikłaniami sięga ponad 440 mln (dane WHO). Wiedzy nigdy dość, zatem przypominamy: objawy choroby, które łatwo zauważyć to najczęściej: wzmożone pragnienie (suchość ust), wielomocz (nykturia), osłabienie, spadek masy ciała (niewytłumaczony celowym odchudzaniem), zaburzenia widzenia i senność.