Wraz z uruchomieniem w Szpitalu Rydygiera dodatkowego oddziału izolacyjnego, na który od
16 listopada przyjmowani są Pacjenci z potwierdzonym zakażaniem COVID -19 oraz w związku z narastającą w całej Małopolsce nową falą zakażeń, nasza placówka do odwołania wstrzymuje odwiedziny chorych na wszystkich oddziałach szpitalnych.

To trudna decyzja, ale musimy wprowadzić dodatkowe procedury bezpieczeństwa teraz, póki to jeszcze ma sens. Każdego dnia obserwujemy zwiększoną zachorowalność na COVID-19, i każdy odwiedzający może być potencjalnym zagrożeniem dla osób hospitalizowanych w naszym szpitalu. Minimalizujemy ryzyko, ale nie wstrzymujemy procedur medycznych. Dlatego apeluję do Pacjentów  onkologicznych – nie przekładajcie leczenia; nasi onkolodzy i specjalistyczne zespoły DILO są nadal w pełnej gotowości. Tak długo jak to będzie możliwe nie zrezygnujemy też z porodów rodzinnych” – mówi Artur Asztabski, Prezes Szpitala Rydygiera.

Jednocześnie przypominamy, iż uwzględniając rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sytuacjach szczególnych (np. wizyty pożegnalne) dla najbliższych członków rodziny utrzymana zostaje możliwość ograniczonego czasowo wejścia na teren szpitala. Wprowadzony zakaz odwiedzin obowiązuje w Szpitalu Rydygiera do odwołania.