Na trwającym we Wrocławiu XXIX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, prof. Andrzej Budzyński, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Rydygiera został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej”. To nobilitujące wyróżnienie zostało przyznane w uznaniu zasług Profesora i Zespołu Chirurgów ze Szpitala Rydygiera w kształceniu chirurgów z różnych ośrodków Polski w zakresie małoinwazyjnych operacji onkologicznych.

„Cieszę się ogromnie z tego wyróżnienia, ale też podkreślam – to nasz wspólny sukces. Dlatego dziękuję za intensywną współpracę mojemu Zespołowi, z którym na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w każdym dniu podejmujemy walkę o Pacjenta oraz całej ekipie Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie”. Postawiliśmy na nowoczesną onkologię i wierzę, że efekty wspólnych starań są już odczuwalne przez Pacjentów naszego szpitala” – powiedział prof. Andrzej Budzyński po odebraniu wyróżnienia.

Przypomnijmy, Zjazdy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej są najważniejszym wydarzeniem dla całego środowiska polskich chirurgów onkologów i szansą wymiany poglądów z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi. Tegoroczne spotkanie we Wrocławiu koncentruje się wokół nowoczesnych metod skojarzonego leczenia nowotworów, a w bogatym programie sesji plenarnych, warsztatów i szkoleń, onkolodzy z całej Polski podejmują takie tematy jak: skojarzone leczenie raka żołądka i przełyku; odbytnicy i okrężnicy; raka trzustki i dróg żółciowych; współczesne metody lokalizacji guzów piersi czy … rolę komunikacji i empatii w kształtowaniu relacji lekarz -pacjent onkologiczny.