To było żywiołowe połączenie radości i edukacji! W ramach spotkań jubileuszowych z okazji 30-lecia Szpitala Rydygiera, Studenci Krakowskiej Akademii im. A. Frycza – Modrzewskiego zorganizowali dzieciakom w dniu ich święta wyjątkową lekcję pierwszej pomocy. Ćwiczenia z użyciem profesjonalnych fantomów i szkoleniowego  AED prowadzone były na parkingu przed Szpitalem Rydygiera. Także tu dzieciaki miały okazję do inspirujących rozmów z ratownikami i strażakami oraz  do poznania „od środka” wyposażenia karetki pogotowia i wozu strażackiego. Tego dnia szpitalny parking Rydygiera zamienił się w całkiem profesjonalny plac zabaw, ale …taki jest przecież ten pierwszy dzień czerwca!

Przypominamy, że w ramach całorocznych jubileuszowych projektów, kierowanych do mieszkańców Krakowa i Małopolski w czerwcu mamy sporo zaproszeń! 23 czerwca zaplanowaliśmy akcję edukacyjną „zdrowy kręgosłup” – będą ćwiczenia i wykłady z zakresu fizjoterapii dla osób starszych. 26 czerwca, w Światowy Dzień Krwiodawstwa na parkingu szpitala będzie czekać na Was specjalny autobus, w którym możecie oddać krew oraz specjalny autobus DKMS, w którym prowadzona będzie rejestracja do bazy potencjalnych dawców szpiku. Dzień później, 27 i 28 czerwca z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą zapraszamy na wykłady z zakresu profilaktyki cukrzycowej. Spotykamy się w pokoju edukacyjnym na Oddziale Chorób Wewnętrznych o godz.11:00. Także w Makowie Podhalańskim, dla Pacjentów Zakładu Opieki Długoterminowej i ich rodzin organizujemy warsztaty informacyjno – motywacyjne związane z profilaktyką cukrzycy oraz pomiary cukru we krwi. Szczegóły wszystkich czerwcowych (i całorocznych) projektów znajdziecie na naszej jubileuszowej stronie www.30lat.szpitalrydygier.pl Serdecznie zapraszamy!