Od jutra, tj. 18 listopada Szpital Rydygiera uruchamia 40 dodatkowych łóżek na utworzonym dwa dni wcześniej 22 łóżkowym Oddziale Covidowym z 5 dodatkowymi łóżkami respiratorowymi.

” Sytuacja zmienia się w błyskawicznym tempie. Zaledwie w poniedziałek nasz szpitalny Oddział Kardiologiczny w całości przekształciliśmy w 22 łóżkowy Oddział dla Pacjentów z koronawirusem,
dziś mamy środę i musimy wyłączyć kolejną część szpitala, tym razem Oddział Rehabilitacji” – informuje Artur Asztabski Prezes Szpitala Rydygiera.

To oznacza, iż oddział izolacyjny dla chorych z Covid dysponować będzie 62 łóżkami oraz 5 łóżkami respiratorowymi, zabranymi z Oddziału Intensywnej Terapii. Przypominamy, iż do odwołania wstrzymane są także odwiedziny chorych na wszystkich oddziałach szpitalnych.